Кокошка

по А.П.Чехов и Н.Коляда

Кокошка
по А.П.Чехов и Н.Коляда
Сценична адаптация: Ана Батева
Режисьор: Ана Батева
Музика: Стефан Здравески
Участват: Васил Дуев-Тайг, Василена Винченцо Коломоец
НАГРАДА ЗА НАЙ-ДОБЪР РЕЖИСЬОР И НАГРАДА ЗА НАЙ-ДОБРО ПРЕДСТАВЛЕНИЕ НА МЕЖДУНАРОДНИЯ ТЕАТРАЛЕН ФЕСТИВАЛ В ПРИЩИНА
отличия за КОКОШКА от Международния театрален фестивал 'Отело' в Македония
Награда за НАЙ-ДОБРО ПРЕДСТАВЛЕНИЕ
Награда за НАЙ-ДОБРА АКТРИСА за Василена Винченцо
А ЗА РЕЖИСУРА ОТ XII - ТО ИЗДАНИЕ НА ИТФ"ЛИЦА БЕЗ МАСКИ", СКОПИЕ, МАКЕДОНИЯ

Проект на СПАМ студио и ТР Сфумато

Темата за свободния дух на човека е доста срещана в творчеството на Чехов. Така и нашите персонажи – Нина Заречная и Александър Тимофеевич, заминават за столицата, влюбвайки се един в друг и намирайки свободата в изкуството. Там те попадат във водовъртежа на „изкуствените“ среди и фалшивите приятелства.

Но какво става, когатo „свободата“ напусне духа на човека и стане причина за пошло поведение, за дързост към тривиалната творческа изява и живеенето, съпътсвано от материализма, от „външното“, от кича и желанието за шумна слава? И всичко това на всяка цена.

По този повод Чехов би допълнил: „Много ми е жал за тукашните хора – толкова са нещастни всички, толкова са самотни и тъй ги е покварила всички завистта – цяло нещастие! Родени роби, всички се умилкват, готови да целуват краката и да лижат петите на висшестоящите! Колко това е фалшиво и излишно!“, а Николай Коляда би добавил: „Хората на изкуството - са изкуствени“.

Заслужилият си добро име и място в съвременната руска култура – Николай Коляда е наричан и сравняван като Чехов на нашето време. Коляда говори с безкомпромисен език за интригите в театралните среди, за липсата на „култура“ в културата, за представленията „еднодневки“ и за нуждата от критика. А може би днес изкуството има необходимост точно от такава?


Номинации АСКЕЕР 2019 ВОДЕЩА ЖЕНСКА РОЛЯ Василена Винченцо за всичките ѝ роли в “Кокошка”.
 
 

02 / 943 38 90
14.00 - 19.00 ч.
почивен ден - неделя
Comments System WIDGET PACK